Ekologia

Tylko naturalne paliwa

Grupę Ravelli zawszę napędzała troska o środowisko naturalne oraz równowagę ekosystemu. Dlatego tworzymy produkty, które są w stanie najlepiej pogodzić wymagania rozwoju gospodarczego z ochroną środowiska. Działanie spółki wpisuje się w szerszy trend w kierunku globalnego i indywidualnego odkrycia zastosowań ekologicznych, w celu zapewnienia zrównoważonego rozwoju poświęconego dbaniu o nasz świat, w którym żyjemy.

Pellet- rewolucja w ogrzewaniu

Schemat ilustruje sposób w jaki granulki są przekształcane w czasie spalania. Dzięki połączonemu działaniu energii słonecznej, dwutlenku węgla, wody i rozpuszczonych soli mineralnych, granulki są stale odnawiane.
Spalanie uwalnia tę samą ilość CO2 co ilości zaabsorbowanego i wytworzonego dwutlenku węgla  przez drzewo podczas wzrostu i rozkładu naturalnego w lesie. Ogrzewanie pelletem , zatem nie zwiększa ilości CO2 w atmosferze.
Innym ważnym aspektem pelletu jest zawartość popiołu: Podczas gdy drewno zawiera różne zanieczyszczenia, w dobrej jakości pelletcie zawartość popiołu jest mniejsza niż 1% całkowitej masy.

Oszczędzanie z Pelletem

Piece na pellet stanowią jeden z najbardziej innowacyjnych i korzystnych systemów ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych.
Z jednej strony są one praktyczne i łatwe w obsłudze: mają funkcję całkowicie automatyczne a także mogą być sterowane zdalnie. Przede wszystkim użyte w piecach na pellet systemy pozwalają realnie obniżyć koszty ogrzewania w porównaniu do tradycyjnych paliw, co przekłada się na oszczędności.

Pellet- wybór lepszego życia

Zaletą ogrzewania biomasą jest to, że pellet i drewno są bardziej ekonomiczne w porównaniu do ogrzewania olejowego czy gazowego.